Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde yaşayan Hasan Hüseyin Navruz ve ailesi 2 yıl önce Sedir Mahallesindeki bir eve 1800 lira kira bedeli ile anlaşarak taşındı. Sözleşmenin ilk yılı tamamlandıktan sonra yeni sözleşme 3 bin 250 TL olarak güncellendi. 6 Şubat depremi sonrası Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olan Hasan Hüseyin Navruz’a 9 bin 500 TL kira talep edildiği söylendi. Kiracı da bu talebi reddetti. Bu durum üzerine ev sahibi evi boşaltmasını söyledi. 

Sözleşme yenileme tarihi yaklaştığında Navruz ailesi büyük bir şok yaşadı. Ev sahibi S.A binadaki kayıtlı elektrik ve su aboneliğini kendi üzerine aldı.  Hasan Hüseyin Navruz ise kira sözleşmesiyle giderek abonelikleri tekrar kendi adına aldı. Ancak ev sahibi S.A. bu işlemi 2 kez daha tekrarladı. B

unun üzerine avukatıyla kuruma başvuran Navruz, abonelik işleminin değişikliğine şerh koydurdu. Ancak elektrik aboneliğine müdahale edemeyen Navruz'un evinin elektriği kesildi. Ev sahibi daha sonra nüfus müdürlüğüne evinin tapusuyla başvurarak Navruz ailesinin ikametgahını adresten sildirip kendini kaydettirdi. Navruz ailesi, bu nedenle resmi kurumlarda işlem yapamıyor.

Bozüyük'te bir fabrikada kaza; 1 işçi hayatını kaybetti! Bozüyük'te bir fabrikada kaza; 1 işçi hayatını kaybetti!

Mağdur kiracı Hasan Hüseyin Navruz, “yetkililerden bu konuya el atmasını istiyorum. Bu eziyetlerin son bulması gerekiyor" ifadelerini kullandı. Kiracı Hasan Hüseyin Navruz ev sahibi hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına kişinin hürriyet ve sükununu bozma suçundan, kamu hizmetlerinden yararlanmasını engellediği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.