Eskişehirspor’da 749 kongre üyesinin Olağan Mali Genel Kurul toplantısına katılma yetkisi bulunuyordu. Ancak sadece 81 kongre üyesi katılım sağladı. 400 kişilik salona sadece 81 kişi gelince de salon boş kaldı.

ESKİŞEHİRSPOR ARTIK DERNEK DEĞİL!

Murat Özcan: "Eskişehirspor sadece Eskişehir’in değil tüm Türkiye’nin en değerli markasıdır" Murat Özcan: "Eskişehirspor sadece Eskişehir’in değil tüm Türkiye’nin en değerli markasıdır"

Olağan Mali Genel Kurul Toplantısında mali ve idari, denetim kurulu raporlarının okunması, görüşülmesi ve ibrası, 2023-2024 dönemi tahmini gelir-gider bütçesinin görüşülmesi, müzakeresi ve kabulü gibi gündem maddeleri görüşüldü.

Nisan 2022’de 31821 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları” kanunu ve; 7405 sayılı Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu’nun emredici hükümleri gereği sportif faaliyeti bulunan kulübümüzün ‘Dernek’ statüsünden çıkıp, ‘Spor Kulübü’ olarak yeni bir tüzük ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’na tescilinin yapılması, yine aynı gün 14:00’da gerçekleştirdiğimiz Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda oy birliği ile gerçekleşti.