2019 yılında Demokratik Sol Parti’den aday olarak Mihalıcçık’ta belediye başkanı seçilen Haydar Çorum 2024 yılı seçimleri için de DSP ile devam kararı aldı.

Eskisehirhaber.com’a konuşan Haydar Çorum, “Yerel seçimlere artık 4-5 ay gibi bir süre kaldı. Yola çıktığımız arkadaşlarla konuştuk ve göreve devam etme kararı aldık. Nasip olursa göreve devam edeceğiz. Ben siyasette ilkeli durmanın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Mihalıcçık halkına vermiş olduğumuz bir söz var. 2019 yılında hem Cumhur hem de Millet ittifakı ile rakip olmuştuk. O seçimlerde iki ittifakı da geçmeyi başardık. Biz ittifakımızı Mihalıcçık halkı ile yaptık. Ben DSP’den devam etmek istiyorum. 2019 yılında davrandığım gibi davranacağım. DSP Genel Merkezi ile her zaman görüşüyoruz. 3 Aralık’ta bir kurultay var. Adaylıklar konusunda kesinleşmiş hiçbir şey yok” şeklinde konuştu.

Diğer partilerden teklif alıyor musunuz sorusunu yanıtlayan 43 yaşındaki belediye başkanı, “Ben sadece Mihalıcçık’da devam etmek istiyorum. Mihalıcçık halkı uygun görürse görevimize devam edeceğiz. Diğer partilerden bana teveccüh var ama ben DSP ile yoluma devam etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.
İlçenizde seçim rüzgarları esmeya başladı mı sorusuna yanıt veren Haydar Çorum, “Mihalıcçıkda diğer partilerin aday çalışması mutlaka vardır ama ben bir şey duymadım. Herkes ittifakların netleşmesini bekliyor. Benim gördüğüm tablo bu şekilde” şeklinde konuştu.

İttifak olmalı mı sorusuna kısa ve net bir cevap veren Haydar Çorum, “Bence yerel seçimlerde ittifak olmamalı” dedi.

Yılmaz Büyükerşen’in Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı görevine yeniden aday olacağını düşündüğünü ifade eden Haydar Çorum son olarak da “Tepebaşı Belediyesi adaylığı konusunda isminiz kulislerde dolaşıyor. Böyle bir durum var mı” sorusunu yanıtladı. Çorum yanıt olarak, ”Tepebaşı ilçesi ile ilgili bir düşüncem olmadı. Kim layık gördüyse teşekkür ederim ancak böyle bir durum yok” ifadelerini kullandı.