Eskişehir’den aday adayı olup listeye giremeyen Ahmet Tayyip Gürsoy, Babala TV’de Muharrem İnce’ye şu soruyu yöneltti;

“Listeler açıklanana kadar ben de Memleket Partisi’nden aday adayıydım. İsmim Ahmet Tayyip Gürsoy. Genel Merkezde de birçok yaftalamaya maruz kaldım. Beni AK Parti ajanı olarak gördüler orada. Ömrüm insanlara AK Partili olmadığımı anlatmakla geçti. 1998 yılında doğdum. Erbakancı bir babanın çocuğuyum. Listeleri sizin hazırladığınızı biliyorum. Akrabalarınızdan herhangi birisi bir şehirden aday mı?”

Muharrem İnce şu yanıtı verdi;

“İlhan Düzyürek teyzemin oğlu ve Eskişehir 1. sıra milletvekili adayı. Gazi Üniversitesi mezunudur. Kendisi dahil, babası dahil hayatı boyunca Eskişehir’de yaşamıştır. Teyzemin oğlunu ben alıp da İstanbul’dan aday yapmadım. Eskişehir’den aday oldu. Ayrıca İlhan Düzyürek 4 Eylül 2020’de memleket hareketini Sivas’ta başlattığımda yanıma geldi ve bana, ‘ağabey ben senin bu duruşuna inanıyorum ve bu partide siyaset yapmak istiyorum’ dedi. ‘Teyzenin oğlu olmamın bir sakıncası var mı’ dedi. Ben de hiçbir sakıncası yok dedim. Partililer seni seçerse başımın üstünde yerin var dedim. Kurultaya gittik. Kurultayda parti meclisi üyesi seçildi. Parti meclisinde de oy birliği ile Eskişehir’den aday gösterildi. Olay bundan ibarettir.” 

Ahmet Ataç ne yapacağını şaşırdı; "Aman Yılmaz Hoca duymasın" Ahmet Ataç ne yapacağını şaşırdı; "Aman Yılmaz Hoca duymasın"

54w-10