İlkokul, ortaokul ve liselerde 2023-2024 eğitim-öğretim yılının sona ermesine az bir süre kala, ülke genelinde çeşitli kutlamalar düzenleniyor.

Bu kutlamalardan biri de Eskişehir Battalgazi Ortaokulu öğrencileri tarafından gerçekleştirildi. 3 Haziran’da Yunus Emre Kültür Merkezi’nde görkemli bir törenle gerçekleştirilen etkinlikte, Turgut Özakman'ın ünlü eseri ‘Ah Şu Gençler’ adlı iki perdelik tiyatro oyunu sahnelendi.

Tiyatro oyununun yönetmenliğini Türkçe öğretmeni Mustafa Özdemir üstlenirken, dekor ve kostüm çalışmaları resim öğretmeni Nimet Höcek tarafından hazırlandı. Öğretmenlerin dayanışmasıyla sahnelenen bu oyunun yanı sıra, matematik öğretmeni Gülsüm Akkuş’un yönettiği halk dansları gösterisi de izleyicilere sunuldu.

Eskişehir'de Hamam Olayı: Mehmet Alıcı'nın Cenazesi Samsun'a Gönderildi Eskişehir'de Hamam Olayı: Mehmet Alıcı'nın Cenazesi Samsun'a Gönderildi

Gecenin çekimlerini Ömer Toköz yaparken, Battalgazi Ortaokulu Müdürü Gökhan Ayter kapanış konuşmasında şunları söyledi: "Okullardaki mutluluğun kaynağı sanatsal çalışmalardır. Çalışmalara emek veren öğretmen ve öğrencilerimize minnettarız."