Eski dönem CHP Eskişehir Milletvekillerinden Murat Kahyaoğlu Odunpazarı İlçe Kongresinde şu ifadeleri kullandı;

14 Mayıs seçimlerinden önce sevinçli ve heyecanlıydık. O dönem herkes hayal kuruyordu. Akbelende şenlik yapmanın hayalini kuruyorduk. Dinsel girişimlere son verecektik. Daha çok hayaller sayabiliriz. 14 Mayıs’a giderken böyle idi ama 28 Mayıs’a doğru hayallerimizi kaybetmeye başladık. İbre onlara dönmüştü ve sonucunda seçimleri kaybettik. Seçimleri onlar kazanmadı. Biz onlara ikram ettik. Yanlış ve yanlışlar yaptık. Hayallerimizi yok eden sorumlular belli. Sorumlular bu seçimi yöneten CHP Genel Merkeziydi. O oligarşik yapı yanlışlar yaptı. Parti içerisindeki dalgalanmalar acaba yerel seçimleri de kaybetmemiz için mi yapılıyor. Acaba bu hengamede İstanbul ve Ankara’yı elimizden kaçıracak mıyız.

Hem ucuz hem ekonomik; Ancak çok sağlık açısından riksler var! Hem ucuz hem ekonomik; Ancak çok sağlık açısından riksler var!

Kamuoyunda CHP genel merkezine karşı büyük bir tepki oluştu. Bunları hepsi görevden alınmalı. Genel Başkanı, bütün danışmanlar, parti meclisi, bunların hepsi görevden alınmalı. Yeni atanan danışmanların hepsi sağcı. Danışmanlık ile hiç ilgisi yok. Güneydoğuda eyalet kurulmasını isteyenleri danışman yapmışlar. CHP’de artık yapısal değişimler lazım. Kemal Kılıçdaroğlu bir sürü değişiklikler hazırlatıyor. Ön seçimler yapılmalı, örgüte imkanlar tanınmalı vesaire. Murat Karayalçın’ın görüşlerini savunuyorum. Partinin gerçek sahibi örgüt ve partililerdir. Adayları örgüt belirlemeli. CHP’de gençliğin ve kadın kollarının durumu perişan durumdadır. Hiçbir yetkileri yoktur.