AK Parti Grup Başkanvekili Murat Özcan'ın sorusuna yanıt veren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Dairesi Başkanı Korhan Koyuncu şu ifadeleri kullandı;

“Gündoğdu mahallesinde 3 etap halinde kentsel dönüşüm projemiz var. Gündoğdu 1 projesinde tüm uzlaşmalarımız sona erdi. 800 konutluk bir projedir. İmar uygulaması yapıldı. 14 Kasım’da yapılacak olan Kasım ayı meclis toplantısı ikinci oturumunda kat karşılığı ihaleye çıkılması için bir oylama yapılacak. Tüm hazırlıklarımız tamamlanmış durumda.

Gündoğdu 2 projesinin A etabında inşaat aşaması devam ediyor. 2024 yılı Mart ayında tamamlanması bekleniyor. B etabında uzlaşma bölümü tamamlandı. İmar uygulaması dosyası hazırlanıyor. C etabında projemiz hazır. Uzlaşmalara başlıyoruz. D etabına da henüz geçilemedi. Gündoğdu 3 projesinde de çoğunluk Tasarruf Mevduat Sigorta Fonunda. Bu sebeple sadece parsel ürettik. İmar planı değiştirildi ve parseller üretildi. TMSF ile bu şekilde uzlaşıldı. Henüz inşaat başlamadı ama belediyemizin yapabileceği bir iş de kalmadı. Bundan sonraki aşama mal sahiplerini ilgilendiriyor.”