Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yılmaz Büyükerşen, eski İYİ Partililer ile bir yemekte buluşmuş ve bu haber basına ‘İYİ Partililerden Yılmaz Büyükerşen’e destek’ olarak servis edilmişti. Konu ile ilgili konuşan İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu, “Ben bu haberi gördüğüm zaman 90 yaşında bir politikacının yaptığı bir organizasyon bir yanlış deyip geçtim. Yılmaz hocam ciddi anlamda trollenmiştir. 90 yaşında bir politikacı nasıl davranırsa Yılmaz hocam da o şekilde davranmıştır” ifadelerini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu Yılmaz Büyükerşen'den önce Eskişehir'in çöl gibi olduğunu söyledi! Kemal Kılıçdaroğlu Yılmaz Büyükerşen'den önce Eskişehir'in çöl gibi olduğunu söyledi!

Yılmaz Büyükerşen’in Nebi Hatipoğlu ile ilgili deprem bölgesi ile alakalı bir iddiasına yanıt veren Hatipoğlu, “Yılmaz hocamızın dediklerini ciddiye almıyoruz. Aklıselim CHP’liler bile beni arayıp bu konuda özür dilediler. Yılmaz hocamızı bu saatten sonra mahkemelerde mi süründüreyim. Yılmaz Büyükerşen’in artık belediye başkanlığı yapamayacağını bütün Türkiye bu süreçte görmüştür” şeklinde konuştu.

Son olarak ittifak sorularına da yanıt veren Nebi Hatipoğlu, “Bizim partimizin kararı şu için bütün il ve ilçelerde kendi adayları ile seçimlere girmektir. İleride zaman ne gösterir bilemem. 12 kırsal ilçede belediye başkan adaylarımızı tartışmaya başladık. İlçe başkanlarımız ile görüşüyoruz. 12 ilçede de belediye başkan adaylıklarını belirlemeye başlatmış bulunuyoruz. Genel Başkanımız ile bu ay içerisinde aynı toplantıda yer alacağız. İttifak konusunda da genel başkanımız bu toplantıda açıklamalar yapacaktır. Cumhur ittifakı ile görüşmek diye bir şey yok. Benim gönlümden böyle geçmiştir. Bunlar benim şahsi fikirlerimdir. İYİ Parti’yi bağlamaz. Partimizin ana organları ne derse o yolda ilerleyeceğiz” cümlelerini kullandı.