Kanlıkavak bölgesinde bulunan futbol sahası usulsüz çıktı. Futbol sahasının bulunduğu alan imar planında park yeri olarak gözüküyor. Vatandaşların ücretsiz olarak kullanması gereken araziye park yerine zamanında halı saha yapılmış. Odunpazarı Belediyesi usulsüz olarak arazi üzerinde bulunan halı sahanın işletilmesi için 6 Nisan 2023 tarihinde ihale yapılmıştı. İhale ile tesisler 10 yıllığına bir firmaya kiraya verilmişti.

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt da daha sonra, “İhaleyi alan firma ayda 90 bin TL kira ödeyecek. Belediyemizin geliri artacak” açıklamasını yapmıştı. Belediyenin imar planına göre burayı ticari amaçlarla kullanmaması gerekirken ihale edip gelir elde etmeye çalışması tepkilere neden oluyor. Odunpazarı Belediyesi ihale şartnamesi gereği Nisan ayında 5 yıllık kira gelirini peşin olarak tahsil etmiş ve kasasına koymuştu.

KAZIM KURT DA İTİRAF ETMİŞ!

Eskişehir'de aranan hırsız gizli takip ile yakalandı! Eskişehir'de aranan hırsız gizli takip ile yakalandı!

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un 3 Mart 2023 tarihinde Belediye meclis toplantısında “Bu arsanın 798 metrekaresinin mülkiyeti Odunpazarı Belediyesine ait. Diğer 2 bin 479 metrekaresi de yapılan imar uygulamaları işlemleri ile 1992 ve 1994 yıllarında Odunpazarı Belediyesinin kullanımına geçti. Burası imar planında parktır. Park olduğu için de kullanma hakkının tümü Odunpazarı Belediyesine aittir. Bu sebeple belediyemiz ihale ile kiraya vermektedir.” açıklamasını yaptığı ortaya çıktı.