CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 21. Yüzyılda Yeni Sosyal Demokrat Belediyecilik Paneli'nde önemli açıklamalarda bulundu. Özel, CHP'nin son kurultayını hatırlatarak, "5 Kasım günü sokaktaki duygu üyemize, üyemizdeki duyguya partimize yansıdı" dedi.

Mayıs 2023 Genel Seçimlerine ilişkin yapılan tartışmalara da değinen Özel, isim vermeden Kemal Kılıçdaroğlu'na cevap verdi. Özel, "2023'te burada detaylarını tartışmanın gereğinin kalmadığı kolektif bir başarısızlıkla, hiç kimsenin masum olmadığı bir süreçle o büyük umudu kaybettik" şeklinde konuştu.

Zorlu Enerji, Tarımsal Sulama Abonelerine Yeni Kolaylıklar Getiriyor Zorlu Enerji, Tarımsal Sulama Abonelerine Yeni Kolaylıklar Getiriyor

Yerel yönetimde CHP'nin izlediği politikalara da değinen Özel, "Siyaset kalesinin başarı kapısı için 3 koca kilidi açarken kendimize sorduk, nasıl açarız bu kapıyı diye. Birinci kilidi gençler açtı. İkinci kilidi kadınlar açtı. Üçüncü kilit, bilimsel yöntemler ve çağdaş yaklaşımlar açtı. Bugün Türkiye'nin dört bir yanında gençlerle ve kadınlarla belediyelerde görev üstlendik" şeklinde değerlendirmede bulundu.

Öte yandan, geçtiğimiz günlerde bir televizyon programına katılan eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanlığı adaylığı sürecinde kendisine destek verildiği iddialarına cevap veren Özel, "Beraber yola çıktığınız, birlikte mücadele ettiğiniz, kavgayı beraber verdiğiniz, illa sen Cumhurbaşkanı adayı ol diyen arkadaşlar sonra dönüp size tam tersini yaparlarsa ne dersiniz? Bunu vatandaşın takdirine sunayım. Sanki ben zorla cumhurbaşkanı adayı olayım dedim, aklımın ucundan bile geçmiyordu. MYK'da da Parti Meclisi ve Meclis grubunda da sizin mutlaka olmanız lazım denildi, her toplantıda bunlar söylendi. Düne kadar bana aday ol diyen sen değil miydin? Hayatım boyunca dayatma kültüründen gelmediğim için böyle bir şey hiç yapmadım" ifadelerini kullandı.