Saadet Partisi Eskişehir İl Başkanı olası Eskişehir depremine dikkat çekti! Saadet Partisi Eskişehir İl Başkanı olası Eskişehir depremine dikkat çekti!

Bursa’da Kestelek Mahallesi’nde bulunan Kara Osman Çeşmesi’ne yoğun bir talep var. İddialara göre çeşmeden akan su prostat hastalarına şifa oluyor. İddialara göre çeşmeden akan suyu içmek için yurdun dört bir yanından giderek bu suyu içiyorlar.

Eskişehir’e 260 kilometre uzaklıkta bulunan bu çeşmeye Eskişehirli vatandaşlar da ilgi gösteriyor. Yaz aylarında soğuk, kış aylarında ise sıcak aktığı söylenen çeşmenin uzun yıllardır orada olduğu söyleniyor. Mahalle sakinleri ise Çanakkale savaşı esnasında çeşmeden kan aktığına inanıyor.

Kestelek Mahalle Muhtarı Kemal Doğru şu ifadeleri kullandı;

“Çeşmemizden akan şifalı suyun prostata iyi geldiği söyleniyor. Şehir dışından çok sayıda vatandaş buraya gelip şifa bulduğunu söylüyor. Bu suyun ne zamandan beri aktığı bilinmemekle beraber devamlı akıyor. Bakımları 1975 senesinde yapılmış. Çanakkale Savaşında bu çeşmeden kan aktığı rivayet ediliyor. Tabi ne kadar doğrudur bilemeyiz. Suyu içen insanlar tarafından prostata iyi geldiği söyleniyor. Kendi köyümüzden içenler rahatladıklarını söylüyor.

Buraya Eskişehir’den, Kütahya’dan, Ankara’dan gelenler var. Arayan çok kişi var. Uzak yerlerden arayan insanlar var. Onlara yolu tarif ediyoruz. Sıvı içerdiği için kargoyla gönderemiyoruz ama buraya gelerek isteyenler istediği kadar doldurabilir. Hafta sonu çok kalabalık olduğu için bazen sıra oluyor. Dileyen herkes bu şifalı suyu kullanabilir.”