Reyhan adı verilen otun yapraklarından yapılan ve lezzetli, ferahlatıcı özelliğe sahip olan reyhan şerbeti vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor.

Firma yetkilisi Ökkeş Öztürk şu ifadeleri kullandı;

“Reyhan şerbeti, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde yaygın olarak üretilen bitkiden biz yöresel içecek yapıyoruz. İçerisinde reyhan otunun yaprağı başta olmak üzere tarçın ve karanfil kullanıyoruz. Diğer kullandıklarımızın bilgisini veremiyoruz. İşletmemize ait özel karışım olduğu için. Bizim ürettiğimiz çok önemli bir içecektir. Reyhan şerbetinin birçok faydası var, bunları saymak gerekirse başta göz hastalıklarına, mide hastalıklarına ve anksiyeteye iyi geliyor. Hem güzel ve sağlıklı bir içecek hem de yaz aylarında rahatlatan ve ferahlatan bir içecektir olduğu için çok tercih ediliyor. Tadı çok merak edildiği için yoğun ilgi görüyor. Renginin nasıl geldiğini merak eden vatandaşlarımıza ise kullandığımız reyhan otunun mor renkte olduğunu ve 24 saatlik bir serüvenden geçerek reyhanın şerbet olabilmesi için özdeşleşmesi gerektiğini ve yapım aşamasından dolayı zahmetli bir içecek olduğunu anlatıyoruz. Daha sonrasında ise soğuk ve buzlu bardaklara koyarak insanlarla buluşturuyoruz.

Genellikle yaz aylarında tüketilen bir içeceğimizdir. Havaların sıcaklığından dolayı ferahlamak isteyen vatandaşlar bizim yaptığımız reyhan şerbetini tercih ediyor. Biz de müşterilerimize gazlı içeceklerden çok yöresel içeceğimiz olan reyhan şerbetini öneriyoruz. Tüketim beklediğimizden fazla oluyor, günde 15-20 litre satış yapıyoruz ve 35 TL gibi makul fiyatıyla içenlerin damağında benzersiz bir tat bırakıyoruz. Tadını beğenen müşterilerimiz farklı şehirlere göndermek istediğinde ise şişelere koyarak paketler halinde gönderim yapıyoruz.”