İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 55 organize suç örgütüne yönelik 50 ilde 502 şüphelinin yakalanması için başlatılan Silindir operasyonunun başlatıldığını duyurmuştu.

Edinilen bilgeye göre, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekiplerinin bir süredir takip ettiği, yasadışı yöntemler kullanarak haksız kazanç elde eden 30 şahıs, gerçekleştirilen operasyon ile yakalandı. Özel harekât destekli yaklaşık 250 polisin katılımıyla gerçekleşen operasyonda, 7 silah, 259 gr metamfetam, 46 gr esrar, 13 gr afyon sakızı ele geçirildiği öğrenildi.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde basına barlar sokağında "elektrikli testere saldırısı" olarak yansıyan olayı gerçekleştiren şüpheliler, Silindir Operasyonu doğrultusunda gözaltına alındı. Yakalanan şahısların tehdit, yağma, ateşli silahla yaralama, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, uyuşturucu madde ticareti, mala zarar verme, hakaret, genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması, suça azmettirme, suç üstlenme gibi çok sayıda suça karıştıkları tespit edildiği bilgisi verildi.