Yeniden Refah Partisi Tepebaşı Belediye Başkan Adayı Emrah Altun şu ifadeleri kullandı;

17 maddelik teklif TBMM Başkanlığı'na sunuldu! Sahipsiz saldırgan köpekler uyutulacak 17 maddelik teklif TBMM Başkanlığı'na sunuldu! Sahipsiz saldırgan köpekler uyutulacak

“Fevzi Çakmak mahallemizdeyiz. Burası Eskişehir'in en gelişmemiş mahallelerinden bir tanesi. Aynı kaderi Şarhöyük ve Yeşiltepe mahalleleri de yaşıyor. Bu mahallelerimiz Tepebaşı Belediyesi’nden hizmet almıyorlar.

Belediyeler bu mahallelerde en fazla çöp topluyorlar. Vatandaşlardan en çok duyduğumuz şikayetlerden bir tanesi, aslında en önemli olanı müteahhitlere  burada 2 kattan fazla yapı izni verilmiyor. Müteahhitler 2 kattan fazla yapı yapamayacakları için buralara gelmiyorlar. Buralarda inşaat olmadığı için bu mahalleler maalesef gelişemiyor.

Bu mahallelerimizde depreme dayanıksız evler var. Çoğu 80’li ve 90’lı yıllarda yapılmış binalar. Allah korusun bir depremde çok büyük sıkıntılar yaşanabilir. Biz bu mahallelerimizin yaşadığı sorunların farkındayız. Göreve gelir gelmez hepsini tek tek Allah'ın izniyle çözeceğiz.”