AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Ümit Sezer, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'un seçim çalışmalarında Odunpazarı Belediyesi'nin bütçesinde kullanmasına yönelik sert açıklamalarda bulundu.

Kazım Kurt'un, Belediye kaynaklarını ve imkanlarını neye dayanarak kendi seçim propagandası için harcadığını izah etmesi gerekir diyen Ümit Sezer yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi;

"Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un 31 Mart seçimlerini kaybedeceği endişesiyle belediye bütçesinden milyonlarca lira para harcayarak şehrin tüm sokaklarına seçim ilanları astığını görüyoruz. Belediye bütçesi halkın bütçesidir. Halkın parasını saçıp savurmaktır.

Kazım Kurt belediye hizmetlerini tanıtma bahanesiyle kendisini ve CHP’nin reklamını yapmaktadır. Bu durum vatandaşların da gözünden kaçmamakta ve tepkilerine neden olmaktadır. Belediye başkanlığı döneminde yıllarda ara sokaklardaki, kaldırım kenarlarındaki ve direk diplerindeki toplanmayan çöp poşetleri yüzünden halkın “Bu şehirde bir belediye başkanı var mı?” sorusunu cevaplamak istermiş gibi Belediye Başkanı Kazım Kurt’un ismi ve portresi belediye kaynaklarıyla yine belediyenin RESMİ ARAÇLARINA asılmaktadır.

Yüzbinlerce tutan bu harcamalarla, otobüslere ve belediyeye ait diğer resmi araçlara Sayın Kurt’un resmi ve ismi asılmaktadır. 26 BE 357, 26 BE 359, 26 KK 081, 26 AEN 559, 26 AEN 557, 26 ABU 995, 26 ABU997, 26 PC 775, 26 BU 756, 26 BT 731, 26 TK 697 plakalı araçlar bunlardan bazılarıdır. Seçim yarışına girilen bu dönemde Odunpazarı'ndaki 250’den fazla Billboard ve 150’nin üzerindeki CLP adı verilen ışıklı posterlerde Kazım Kurt reklamı yapılmaktadır.

Kamuya ait billboardlarda, araçlarda ve kiraladıkları duvarlarda, bina cephelerinde sürekli bir Kazım Kurt resmi görülmektedir. Bu resimler için yüzbinlerce lira harcandığı şüphesizdir. Sayın Kurt’un, belediye kaynaklarını ve imkânlarını neye dayanarak kendi seçim propagandası için harcadığını izah etmesi gerekir.  Eğer Kazım Kurt parasal harcamaları kendi parasından yaptıysa bunların faturalarını, makbuzlarını ibraz etmelidir. Mevcut Odunpazarı Belediye Başkanının seçim harcamalarında ve faaliyetlerinde hukuksuz bir durum şüphesi kuvvetlidir. Bu şüpheli durumu incelemek Valiliğimizin, Kaymakamlığımızın ve İçişleri, Çevre Şehircilik Bakanlığı ve Sayıştayın görev alanındadır.