Odunpazarı ilçesi Prof. Dr. Nabi Avcı Bulvarı’nda vatandaşların yoğun olarak kullandığı otobüs bekleme noktasında kapalı durak olmaması, soğuk ve yağmurlu havalarda bekleyenlere özellikle öğrencilere zor anlar yaşatıyor.

Okul çıkışlarında sıklıkla kullanılan ulaşım noktasında sıkıntı yaşandığını belirten öğrenciler, olumsuz hava şartlarında korunabilecekleri bir durağın üşümelerine karşı bir çözüm olabileceğini düşünüyorlar. Konuyla ilgili şikâyetlerini dille getiren öğrenciler, yetkililere çağrıda bulundu.

Osmangazi Üniversitesi öğrencisi Ümit Dumak, konuyla ilgili "Otobüslerin düzenli olmadığı zamanlarda durağın korumasız olması gerçekten zorlayıcı. Hem bizler için hem de diğer yolcular için oturma yeri ve korunaklı alanın olması gerektiğini düşünüyorum. Kapalı ve korunaklı durak yapılması gerek. Yetkilerden bir çözüm bekliyoruz" dedi.

Bir başka öğrenci ise büyük sıkıntı yaşadıklarını belirterek, "Bu durağı kullanarak evime gidiyorum. Özellikle yağışlı havalarda ve kış aylarında bu durağı kullanmak gerçekten zor oluyor. Korunaklı bir alanın veya oturma yerlerinin olmaması, biz öğrenciler için büyük bir sorun. Kapalı durak yapılsın" diye konuştu.