Eskişehir Büyükşehir Belediyesi olarak Türkiye’de ilk kez Avrupa Yönetişim Mükemmelliği Markası'nı taşımaya hak kazanan 2 büyükşehir belediyesinden birinin Eskişehir olduğunu hatırlatan Büyükerşen, “Sizlerin bu girişiminizi yürekten destekliyorum. Her zaman hedefimiz en iyisi olmalıdır. Eskişehir’e de bu unvan çok yakışır” dedi.

AVRUPA GENÇLİK BAŞKENTİ NEDİR?

17 maddelik teklif TBMM Başkanlığı'na sunuldu! Sahipsiz saldırgan köpekler uyutulacak 17 maddelik teklif TBMM Başkanlığı'na sunuldu! Sahipsiz saldırgan köpekler uyutulacak

Avrupa Gençlik Başkenti, Avrupa Gençlik Forumu tarafından 2009'dan beri Avrupa şehirlerine bir yıllığına verilen bir unvan. Seçilen şehir bu sürede gençlerle ilgili kültürel, sosyal, siyasi ve ekonomik yaşam ve kalkınma programını ortaya koyma fırsatı elde ediyor. 2024’te Belçika’nın Ghent, 2025’te Ukrayna Lviv, 2026’da Norveç’in Tromsö şehirleri Avrupa Gençlik Başkenti olacaklar. Eskişehir de 2027 Avrupa Gençlik Başkenti unvanı için başvuru yapmaya hazırlanırken, 13 Şubat 2024’te ilk başvuruların yapılacağı çalışmaya o şehrin belediye başkanının proje ortağı olarak imzası gerekiyor. Başkan Büyükerşen projeye destek verirken ilerleyen günlerde konuyla ilgili bir de protokol imzalanacak.