Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in mesajı şöyle:

"Ülke olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Bu zorlu sürecin psikolojik açıdan olumsuz etkilediği gruplardan biri de büyük bir gelecek kaygısı yaşayan gençlerimiz. Şehrimizde kısa sürede 2 üniversite öğrencisi gencimiz ne yazık ki yaşamına son verdi. Ailelerinin ve arkadaşlarının acısını yürekten paylaşmama rağmen ailelerinin mahremiyetine duyduğum saygı nedeniyle bu iki intihar hakkında paylaşım yapmak istemiyordum. Ancak çocuklarımızın yalnız olmadıklarını bilmelerini istediğim için bu mesajı verme kararı aldım.

yılmaz büyükerşen 00288dsd

Sevgili evlatlarım, güzel çocuklarım, gelin sorunlarınızı, problemlerinizi, kaygılarınızı birlikte konuşalım. Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezimiz ile Gençlik Merkezlerimizin kapıları sizlere sonuna kadar açık. Lütfen konuşarak ne çözülür demeyin, mutluluk nasıl paylaştıkça çoğalıyorsa, acılar da paylaştıkça azalır.

Yüzde50var

Sizler her biriniz bu hayatın içinde olağanüstü güzel renklersiniz ve biz bu renklerin asla solmaması için buradayız. Gelin problemlerinizle birlikte mücadele edelim. Yaşamak her şeye rağmen çok değerli ve çok güzel, bunu aklınızdan hiç çıkarmayın” dedi.