Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen AK Parti Grup Başkanvekili Murat Özcan Grup Başkanvekili Murat Özcan'ın sorusuna çok konuşulacak bir yanıt verdi.

Murat Özcan, Yılmaz Büyükerşen'e, "Kırsal mahallelere otobüs seferleri konusunda sorunlar var. Öğretmen ve öğrenciler mesai ve okul saatlerine uygun şekilde seferlerin düzenlemesini talep ediyorlar. İlçelerden gelen araçların kent merkezine gelmemesi ile ilgili alınmış bir karar var. Otogar’a indiriliyor kendileri. Öğretmen ve öğrenciler oradan da başka bir vasıta ile evlerine gidebiliyorlar. Seferlerin ayarlanması gerekiyor" sorusunu yöneltti.

Yılmaz Büyükerşen de Murat Özcan'a, “Otobüsler hakikaten köy terminaline getiriliyor. Çünkü tramvaylar ve otobüsler oradan hareket ediyor. İlgili daireler konu ile ilgili araştırma yapıyor. 1-2 günde halledilebilecek bir şey değil. Büyük sorunlarla dolu. İnşallah düzelir. Bildiğim kadarıyla 2 mahalle hariç tramvay ulaşıyor. Fevzi Çakmak ve yakınındaki mahalleleri tramvaya kavuşturamadık. Bu sorunlar bitmeyecek. Bugüne kadar da bitmeyecek" şeklinde yanıt verdi.