Cumhuriyet Halk Partisi'nin yeni yönetiminin öncelikli gündemi yerel seçimler. Genel başkan Özgür Özel, ön seçim yapılmayacak iddialarını yalanladı. Örgüt kontrolünde bir ön seçim yapacaklarını anlatı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Biz önümüzdeki pazartesi günü bir sürü karar açıklayacağız. Takvim açıklayacağız, tavsiye kararları açıklayacağız. Eski tavsiye kararlarına nasıl baktığımızı açıklayacağız. Örgüt anket derse anket yapacağı ama onun dışında yaygın olarak örgüt denetiminde önseçim yapacağız." dedi.

yılmaz büyükerşen tramvay

Özgür Özel ayrıca, "Pazartesiden itibaren mevcut belediyeler için 241 belediyede anket yapacağız. Ankette iyiye giden, geçmişte iyi durumda olanların adaylığını hemen açıklayacağız. Geçmişten kötü olanlar için yöntem belirleyeceğiz. Bizde olmayan yerleri ise birkaç kategoriye ayırıyoruz. Yakın olduğumuz uzak olduğumuz. Aday çıkartmakta zorlandığımız yerler bile var. Aday bulamıyoruz. " ifadelerini kullandı.

Özel, Ankara, İstanbul ve Aydın’la yola devam edeceklerini diğer kalan Eskişehir dahil 8 büyükşehir belediye başkanıyla ilgili de anketler yaptıracaklarını çıkan anket sonuçlarına göre karar vereceklerini anlattı. Özgür Özel kurultay öncesi yaşananların artık geride kaldığını, kimseye fatura kesmeme konusunda da kararlı olduğunu vurguladı…

ÖZGÜR-1