Elini masaya vurarak konuşan Yılmaz Büyükerşen şu ifadeleri kullandı;

“İlçe belediyelerimizin bürokratlarını çok kontrol etmeleri lazım. Dirayetli hareket etmelerini sağlamak lazım. Sokağın genişliği belli. Nüfus belli. Planlar zaten belli. Bunları bir tarafa bırakıp da boydan boya ticarethane diye seçmene selam veren tavırlarla karar verip konuyu Eskişehir Büyükşehir Belediyesine getirmenin bir anlamı yok. Yaya kaldırımının bile standart ölçüsü var. Sonra o kaldırımların üzerine arabalar park etmesinler diye duba dikiyorsunuz. Odunpazarı ve Tepebaşı Belediyelerinin yetkilileri bunları biliyor ve görüyor. Nasıl böyle bir teklifi buraya getiriyorlar, benim aklım almıyor. El insaf. Biraz meslek namusu ve meslek ahlakı olması lazım. Benim derdim bu. Görüyorum. İnanılır gibi değil. 8 katlı binaların önünde 5-6 metre yol var. Karşısında bir 8 katlı bina daha. Yapmayın etmeyin, eylemeyin. Baskı içerisinde olabilirsiniz ama seçim odaklı hareket etmeyin. Bu sözlerim partili arkadaşlarım için de geçerlidir. İl Başkanlarının talimatına göre hareket edip buraya teklif getirmeyin. Belediyecilik ayrı iş, siyaset ayrı iş. Ben bu ahlakın yerleşmesini istiyorum.”

56456-2

Su zammı devreye girdi. Zamlı tarifeden ilk su yükleyen o oldu! Su zammı devreye girdi. Zamlı tarifeden ilk su yükleyen o oldu!

Odunpazarı ve Tepebaşı Belediyeleri tarafından Eskişehir Büyükşehir Belediyesi meclisine getirilen teklifler CHP’li meclis üyelerinin oylarıyla meclisten geçti. AK Partili meclis üyeleri söz konusu maddelere red oyu kullandılar.