Eskişehir’de Yılmaz Büyükerşen’i üzecek açıklamalar gelmeye devam ediyor. Demokrat Parti, Saadet Partisi, Gelecek Partisi ve İYİ Parti’nin ardından Deva Partisi de Eskişehir’de kendi adayları ile seçime girmeye hazırlanıyor.

Konu ile ilgili görüşlerini ifade eden Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin şu ifadeleri kullandı;

Eskişehirli genç kaleci milli takıma davet edildi! Eskişehirli genç kaleci milli takıma davet edildi!

“Deva Partisi 2024 yerel seçimlerine kendi ismi, kendi logosu ve kendi adayları ile girmelidir. Bu benim arzumdur. Son seçimler bize gösterdi ki, Deva Partili isimlerin CHP listelerinden seçime girmesi nedeniyle bizi destekleyen kitlelerde ve teşkilatlarımızda çok ciddi anlamda bir kırgınlık oluşturdu. Bu sebeple 2024 yerel seçimlerinde kantara kendi adaylarımız ile çıkmalıyız. Gerçek anlamda millette ne tür bir karşılık bulduğumuzu görmek istiyoruz. En büyük arzumuz ve isteğimiz bu. En büyük motivasyonumuz budur. Kendi belediye ve büyükşehir belediye başkan adaylarımızı göstermek istiyoruz. Teşkilatlarımızın genel arzusu da bu yönde. Teşkilatlarımıza bir genelge gönderiyoruz. Talepleri alacağız ve yetkili kurullarda tartışacağız.”

Yılmaz Büyükerşen geçtiğimiz günlerde 6. kez Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı olmak için aday olmayı düşündüğünü ifade etmişti.