Yılmaz Büyükerşen yaptığı açıklamada, “Ocak ayında toplu taşımada yapmak zorunda kaldığımız fiyat artışından sonraki süreçte mazota neredeyse yüzde 70 zam geldi ve bir yolcunun maliyeti 15 lirayı geçti.Toplu taşıma hizmetinin sürdürülebilir bir şekilde sağlanabilmesi için acilen KDV ve ÖTV muafiyeti getirilmelidir" ifadelerini kullanmıştı.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, "Akaryakıtta yaşanan fiyat artışları, toplu ulaşım hizmeti veren belediyelerin maliyetlerinin olağanüstü artmasına neden olmaktadır. Çağrı yapıyorum; yerel yönetimler toplu ulaşımda akaryakıtta ÖTV’den muaf tutulsun, vatandaşımız toplu ulaşım hizmetlerinden daha da ucuza yararlansın" dedi.

Resmi açıklama da geldi; Eskişehir'e çok yakın konumda deprem oldu! Resmi açıklama da geldi; Eskişehir'e çok yakın konumda deprem oldu!

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, bugün resmi Twitter hesabından akaryakıtta yaşanan fiyat artışlarına tepki göstererek çağrıda bulundu. Çerçioğlu'nun paylaşımı şöyle: 

"Akaryakıtta yaşanan fiyat artışları, toplu ulaşım hizmeti veren belediyelerin maliyetlerinin olağanüstü artmasına neden olmaktadır. Çağrı yapıyorum; yerel yönetimler toplu ulaşımda akaryakıtta ÖTV’den muaf tutulsun, vatandaşımız toplu ulaşım hizmetlerinden daha da ucuza yararlansın."