Zihni Çalışkan açıklamalarında şu ifadeleri kullandı;

"Temmuz 2018 Tarihinden bugüne kadar büyük bir özveri ve heyecanla yürütmekte olduğum AK Parti Eskişehir İl Başkanlığı görevimden; 2023 yılı Genel Seçimleri Milletvekili Aday Adaylığımdan dolayı bugün itibariyle ayrılıyorum.

Şahsıma bu davama hizmet etme imkanı veren başta Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere boyunca şahsıma güven ve desteklerini esirgemeyen Genel Merkez Teşkilat Başkanımız Sn. Erkan KANDEMİR’e, Teşkilat Başkan Yardımcımız İç Anadolu Bölge Koordinatörümüz Sn. Mustafa KÖSE’ye, İl Koordinatörümüz Sn. Çiğdem ERDOĞAN ATABEK’e, önceki dönem birlikte çalışma fırsatı bulduğum Bölge Koordinatörümüz Sn. Halis DALKILIÇ’a ve önceki dönem İl Koordinatörümüz Sn. Abdullah GÜLER’e teşekkür ediyorum...

CHP Milletvekili aday adayı Yılmaz Özçelik: "Bu seçimde halkın umudu Kılıçdaroğlu’na oy verin" CHP Milletvekili aday adayı Yılmaz Özçelik: "Bu seçimde halkın umudu Kılıçdaroğlu’na oy verin"

Cumhurbaşkanımızın Liderliğinde davamızın neferi olarak aynı bilinç ve kararlılıkla yılmadan, yorulmadan azimle çalışmaya devam edeceğimi bilmenizi isterim.

Genel Bakanımız, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle AK Parti Eskişehir İl Başkanı olarak atanan değerli yol arkadaşım Süleyman Reyhan’a bu kutlu yolda can-ı gönülden başarılar diliyorum. Şehrimiz ve Ülkemiz için hayırlara vesile olsun."