Eskişehir Tuhafiyeciler Esnaf Odası Başkanı Ali Safa Şen şu ifadeleri kullandı;

“Cuma günü Eskişehir’de Türkiye - Ermenistan A Milli Futbol Takımlarında bir maç oynandı. TFF’ye bu maçı şehrimizde oynattığı için teşekkür ediyoruz. Milli maç öncesi maç biletleri konusunda çeşitli tartışmalar yaşandı. Eskişehir Esnaf Odaları Birliği’nin maç bileti sattığı bilgisi bize de geldi Ne yazık ki bazı odalara bu biletlerden teklif edilmedi. 0 lira ücretli olan biletlerin bazı odalara belli bir ücrete satıldığı bilgisi esnaflar arasında şaibe mi var söylemlerine neden oldu. Bu biletler bize ne verildi ne de teklif edildi. Üyelerimize karşı mahcup olduk. Esnaf arasında konuşulanları duyuyoruz. Biz bu işe en ufak bir şekilde bulaşmadık. Bizim şaibeli işlerle işimiz olmaz. Bir konunun dedikodusu gerçekleşmesinden beterdir derler. Bunun söylentisi bile söylentisinden çok daha kötü. Eskişehir Esnaf Odaları Birliği odaları zor durumda bıraktı. Eskişehir Esnaf Odaları Birliği adının bu söylentilere karışması bizi çok üzmüştür. Hiç bir konuda adil olmayan Eskişehir Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen bu konuda da adil olamadı. 1000 tane bilet söylentisi var ancak rakam sayısında bir bilgimiz yok. İnşallah bundan sonra birliği daha bir şekilde yönetirler.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi duyurdu; Aracı ile trafiğe çıkacaklar dikkat!  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi duyurdu; Aracı ile trafiğe çıkacaklar dikkat! 

Eskişehir Ticaret Odası ve Eskişehir Sanayi Odası da aynı uygulamayı gerçekleştirdi. Oralarda insanlara söylenenler ile yapılanlar arasında bir tutarsızlık yokmuş. İşler şaibeye mahal bırakmayacak şekilde yapılmış. CİMER ve Eskişehir Valiliğine kadar şikayetlerin yapıldığını biliyoruz. Eskişehir Valiliği ile alakası olmayan bir konu bile oraya kadar gitti. Bu iş ciddi ve profesyonel bir şekilde yönetilmeliydi. Eskişehir Ticaret Odası ve Eskişehir Sanayi Odası gibi kurumsal davranamadılar. Hiç bilet verilmeyen odalar bile zan altında kaldı.