Eskişehirspor Kulüp Başkanı Erkan Koca şu ifadeleri kullandı;

“Liglerin başlamasına az bir süre kaldı. Futbolcular gayet istekli ve arzulu bir şekilde maçlara hazırlanıyor. Antrenmanlar devam ediyor. İnşallah güzel bir sezon geçiririz.

Ankara Grubu olarak ifade edilen bir grupta yer alacağız. Güçlü takımlar ile aynı gruptayız. Her sene hedefe oynayan takımlar rakibimiz oldu. Farklı bir grup. Bizim için sorun yok. Eskişehirspor’un tek bir hedefi var. Teknik heyet rakipleri analiz ediyor. Cuma günü fikstürümüz belli olacak. İlk maçımıza göre çalışmalarımız şekillenecek.

Hazırlık maçlarında alınan sonuçlar çok tatmin etmedi. Bunlara dostluk maçı da denildiği unutulmamalı. Son olarak Kilis Belediyespor ile oynadık ve 3-1 kazandık. Önemli olan takımın uyumu. Yıllardır sportif başarıdan uzak bir Eskişehirspor izliyoruz. Hazırlık maçlarında çok fazla oyuncu değişikliği oluyor. Teknik heyet normal olarak tüm oyuncuları görmek ve değerlendirmek istiyor. Bu da takım hazır değilmiş gibi bir hava veriyor. Oyuncular sakatlanmaktan korkuyor ve kendilerini resmi maçlara saklıyorlar. Hazırlık maçlarına çok fazla konsantre çıkılmıyor. Bu durumlar nedeniyle hazırlık maçlarında alınan skorlar oluştu. Oyuncular ile görüşüyoruz. Teknik heyetle görüşüyoruz. Eskişehirspor camiası yıllardır alınmış mağlubiyetlerden dolayı bunalmış durumda. Hazırlık maçlarında da negatif bir skor oluşunca endişe olabiliyor. Önemli olan lig maçlarıdır. Takımımıza ve teknik heyetimize güveniyoruz. İnşallah sezona iyi bir şekilde başlayacağız.”