Eskişehir Büyükşehir Belediyesi 2020 yılının Kasım ayına Asri Mezarlıkta yeni bir cami yapımına başlamıştı. Caminin yapımı halen tamamlanabilmiş değil. Caminin son durumunu merak eden Eskişehir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Murat Özcan, Yılmaz Büyükerşen’e ‘son durum hakkında talep ediyoruz” dedi.

Yılmaz Büyükerşen de yanıt olarak “Asri Mezarlıkta yeni bir cami yapıldı. Bugüne kadar Eskişehir’de olmayan bir alan da yapıldı. Morg ve otopsi üniteleri bulunuyor. Bu kısımlar üzerinde deneme ve çalışmalar yapılıyor. Oralarda çalıştıracak personel arıyoruz. Peyzaj mimarisi de tamamlandıktan sonra hizmete girecektir diye düşünüyorum. Ne zaman açılacağına dair bir tarih veremem çünkü Peyzaj mimarlarından bu konuda görüş almak gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri daha önce defalarca yardım çağrısı yaparak, “Asri Mezarlık içerisinde başladığımız cami inşaatı hayırseverlerin de destekleriyle hızla devam ediyor. Cenaze namazlarının rahatlıkla kılınabileceği 1000 metrekarelik üstü kapalı cenaze meydanı bulunan proje kapsamında vatandaşlarımıza gasilhane ve morg hizmetleri de verilecek” ifadelerini kullanmışlardı.