Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Manisa, Trabzon, Elazığ, Çanakkale, Mersin, Gaziantep illeri ile birlikte pilot şehir seçildi.  

Eskişehirli Aşık Nurşah'ın eserleri ilk kez kayıt altına alındı! Eskişehirli Aşık Nurşah'ın eserleri ilk kez kayıt altına alındı!

Ocak ayında başlatılan Türkiye’de Demokratik Yerel Yönetişimin Geliştirilmesi için Sivil Katılımın Güçlendirilmesi Projesi ile sivil toplum kuruluşlarının (STK’ların) karar alma mekanizmalarına katılımının artırılması, güven ve karşılıklı anlayışa dayalı Sivil Toplum-Kamu iş birliğinin güçlendirilmesi ve gönüllülük için elverişli ve sürdürülebilir bir ortam yaratılmasına katkı sağlanması hedefleniyor.

Proje çalışmalarının Sivil Katılım Görev Gücü oluşturularak başlayacağını belirten Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, “Yerel yönetimlere kentte yaşayanların dahil edilmesini çok önemsiyoruz. Şehrimizdeki birçok sivil toplum kuruluşu ile çeşitli projelerde iş birliği yaptık. UNDP’nin bu projesinde de pilot şehirler arasına girdiğimiz için çok mutluyuz. Projenin uygulanması için gerçekleştireceğimiz çalışmalara hızlıca başlayacağız” dediler.