Kemal Kılıçdaroğlu Yılmaz Büyükerşen'den önce Eskişehir'in çöl gibi olduğunu söyledi! Kemal Kılıçdaroğlu Yılmaz Büyükerşen'den önce Eskişehir'in çöl gibi olduğunu söyledi!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Odunpazarı’nda kavşak düzenleme çalışmaları başlatmıştı. Çalışmalar doğrultusunda ilçe ve köylere giden otobüslerin duraklarının yeri de değişmişti. Yeni durakların olduğu yerde gölgelik bir alan olmaması tepki çekti.

Arifiye Mahallesi Alaaddin Caddesi üzerindeki SGK binasının karşısında bulunan ilçe ve köylere giden otobüslerin bekleme noktası Eskişehir Otogarına alındı. Yeni belirlenen alanda vatandaşların oturabileceği ve gölgeye sığınabileceği bir durak olmaması tepki topladı.

Yaklaşık 1 aydır güneşin altında otobüs bekleyen vatandaşlar konuyla ilgili şikayetçi olduklarını dile getirirken, bazı yaşlı ve engelli kişilerin zorluk çektiği öğrenildi. Özellikle ileri yaştaki vatandaşlar bu dudum nedeniyle oldukça tepkililer. Vatandaşlar Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nden bekleme alanlarına gölgelik alan talep ettiler. 

54RF