Eskişehir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Murat Özcan, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ilk oturumunda söz hakkı alarak konuşma yaptı. Yılmaz Büyükerşen sadece 5 dakika konuşabileceğini ifade ederek ek süre için meclis oylaması yaptı. Ek süre talebi CHP’li meclis üyelerinin oy çokluğu ile reddedildi. Daha sonra CHP’li meclis üyesi Mustafa Önder konuşmaya başladı. Mustafa Önder’in konuşması sırasında AK Parti meclis üyeleri sinirlenerek salonu terk ettiler.

AK Parti Grup Başkanvekili Murat Özcan, “Biz burada 5 dakika söz hakkı isteyemiyoruz. Arkadaş burada hikaye anlatıyor. Teessüf ederim.” cümlelerini kullandı.

AK Partili Meclis Üyesi Mustafa Birsen de, “ Eskişehir Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısında böyle bir tavır olmaz. Eskişehir’in sorunlarının konuşulması gereken bir meclis toplantısında CHP’li meclis üyesine şov yaptırılıyor. Bu durumu protesto ediyorum. Arkadaş burada yalakalık yapıyor” cümleleri ile sitemini belirtti.

AK Partili Meclis Üyelerine seslenen Yılmaz Büyükerşen de, “Şov sizin şovunuz. Şovunuza da müsaade etmem.” ifadelerini kullandı.

Bu sırada AK Partili Meclis Üyesi Mustafa Birsen ve CHP’li meclis üyesi Mustafa Önder de AK Partili meclis üyeleri arasında edep tartışması yaşandı.

Eskişehir’de tehlikeli anlar; Oyun görünümlü sorumsuzluk! Eskişehir’de tehlikeli anlar; Oyun görünümlü sorumsuzluk!

Yılmaz Büyükerşen meclis oturumunu kapatırken meclis oturumunda konuşma yaparken kendisinin alkışlayarak destekleyen izleyicilere de teşekkür etti.