Eskişehir şokta! Eskişehir'in O vekili hakkında haksız kazanç iddiaları

AK Parti Eskişehir Milletvekili Harun Karacan’ın sınır kapılarında yer alan akaryakıt istasyonlarında yaptığı satışlar ile ilgili EPDK soruşturma başlattı.

ESKİŞEHİR HABER 04.05.2021, 20:13 04.05.2021, 23:03
banner232

Çok yakın zamanda CHP li bir  milletvekilinin meclis kürsüsünde, Eskişehir milletvekili Harun Karacan hakkında sınır kapılarında satılan motorın hakkında açıkladığı 597.292.10 Milyon TL yolsuzluk iddiaları gündeme gelmişti.


Kapıkule,Hamzabeyli ve İpsala gümrük kapılarında işlettiği petrol istasyonlarından litresını 5 tl ye satması gerekirken 5.55 tl satması ve sadece 55 kuruşluk farkın 3 yıl içerisinde bu kadar yekün tutan bir farkın nereye gittiği kimlerin bu işin içinde olduğu merak konusu olmuştu.


Ulusal basının gündeme taşıdığı bu iddialar hakkında sadece yazılı açıklama yapan  Eskişehir Milletvekili Harun Karacanın 55 kuruşluk fark aldığı bu farklarda çok yüksek miktarlarda haksız kazanç elde ettiği iddiaları hakkında yanlızca bir sınır kapısında istasyonun olmadığı hakkında yazılı beyanat veren Karacan aradaki fark için herhangi bir açıklama yapmaması hem kamuoyunun hem de Eskişehir halkının dikkatlerınden kaçmadı.


Daha öncede sayın Karacanın oğlunun Kızılay yönetimine girmesi hemen akabinde THK Vakfının Eskişehir Şubesi Başkanı yapılması hem sayın vekilin hemde oğlunun hakkında çeşitli iddialar ortaya atılmasına sebep olmuştu.Ortaya atılan iddialar bununla kalmadığı gibi sayın Karacanın oğlunun Eskişehirde bazı kurumlarda tanıdıklarına ihalelere girmeden parça parça doğrudan teminlerel iş yaptırdığı burokratlara baskı yaptığı hakkında konusanlara ve veya sosyal  medyada kendilerini eleştirenlerin iş yerlerine vergi memuru yolladığı devlet eliye baskı kurduğu ve bu iddiaların tüm Eskişehir halkının dilinde olduğu ,Ulusal basında çıkan iddiaları bile hiçbir basın kuruluşuna haber yaptırmadığı dilden dile dolaşan haberler arasında.


Sayın Karacanın kendisi hakkında ortaya atılan bu yolsuzluk ve haksız kazanç iddiaları hakkında bir açıklama yapmaması,sınır kapılarında bulunan istasyonlarda sattığı petrolun aradaki haksız kazanç hakkında bir beyanatta bulunmaması akıllarda soru işareti kalmasına sebep oldu.


Ak Partinin son 2 yıldır hiçbir Milletvekili hakkında soruşturma izni vermemiş olması fakat Sayın Karacan için Soruşturma izni vermesini Meclis kürsüsünden EPDK nun  soruşturma başlattığı açıklaması üzerine sonucunun Eskişehir halkı için merak konusu oldu.

Yorumlar (3)
Harun zede 1 hafta önce
Eski Koçtaş yanında olan OPET istayonun da da kaçak yakıt satıyordu.Sıfır aracımın garanti kapsamında opetten yakıt alması gerekiyordu. Oradan aldığım yakıt neredeyse motoru pert edecektik.
İsmi lazım değil. 1 hafta önce
Genel koordinatörüyüm ben bu şirketin diye gezen ve milletin ekmeğiyle oynayan Murat Efe bozuntusunun fişini çekmedikçe daha çok başın ağrır senin Harun Karacan.
Yolsuzluklara dur de 4 gün önce
2,5 yıl kapıkule şubesinde vezne görevlisi olarak çalıştım . Euro ve TL cinsi ödemelerde küsuratlar yukarı yuvarlanmassa örnek verecek olursam 289,20cent Euro olan Bir hesabı 290 olarak alacaksınız diyen firma müdürü Murat Efe hesapları böyle aldirirken birde hakkiymis gibi yuvarlama yapıp almassak kasa artısı adı altında maaslarimizdan kesinti yapılırdı.24 saatte 3000 TL kasa fazlası çıkar aylık 100bin TL Kapikule 50bin TL hamzabeyli şubeleri fazla para çıkartır. Vekil efendi harun gelir kara çantayla bu paraları alır giderdi. Sorun bakalım bu vekil efendiye 1 ayda 30 kişiyi neden işten çıkardı. Allah'ın adaleti elbet tecelli edecek . Orda olan müdür sıfatı ile insanların ekmekleriyle oynayan istasyon mazot müdürü Murat Efe isimli dalkavuk şahıs orda olduğu sürece yolsuzluğun ve haksız kazanc devam edecektir.
Günün Anketi Tümü
Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler Sizce Başarılı mı?
Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler Sizce Başarılı mı?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@