2023 yılının yaz mevsimi tüm ülkemizde olduğu gibi Eskişehir’de de sıcak geçiyor. Özellikle Eskişehir’de öğle vaktinde dışarıda olan vatandaşlar, güneşin zararlı etkilerine de maruz kalıyor. Güzellik Uzmanı Nesli Kayhan da geçtiğimiz günlerde vatandaşları tedbirsiz olarak güneşe çıkan vatandaşları uyarmıştı. Cilt problemi yaşayanlar için bir tavsiye de uzun yıllardır aktarlık yapan Koray Özkılıç’tan geldi.

Kemal Kılıçdaroğlu Yılmaz Büyükerşen'den önce Eskişehir'in çöl gibi olduğunu söyledi! Kemal Kılıçdaroğlu Yılmaz Büyükerşen'den önce Eskişehir'in çöl gibi olduğunu söyledi!

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Koray Özkılıç şu ifadeleri kullandı;

“Güneşin zararlı etkilerine maruz kalmış ve problem oluşturan cilt rahatsızlıkları için rahatlatıcı çaylar kullanılabilir. Bunlardan limon,melisa ve kantaron çayı çok önemli ve etkili bitki çaylarıdır. Bu çaylar vücudu rahatlatır ve ödem atılmasını kolaylaştırır. Bunların yanına mısır püskülü, kiraz sapı, avakado çayı ve murt çayı ilave edilebilir. Bu çayların hepsi vücudu rahatlatacak çaylardır. Bunların dışında, eğer güneşte fazla kalındıysa ve ciltte yanma meydana geldiyse, bu bölgelere havuç, kantaron, kakao jojoba yağı karıştırılıp, sürülmelidir. Böylece bölgede oluşan deformasyon engellenir. 

Deri yağ ile beslendiği için sıcaktan dolayı oluşan deri gerilmesi ve sancı en aza indirilir. Bu yağların ağrı kesici ve tedavi edici özelliği vardır, deriyi tekrar onarmaya da yarar. Hatta ikinci ve üçüncü derece yanıklarda kantaron yağı öneriliyor. Bu karışımı birkaç defa kullanmak yeterli olacaktır” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı