Eskişehir’de dün ilginç bir olay yaşandı. 37 yaşında olan ve Psikolojik rahatsızlığı bulunduğu iddia edilen 37 yaşındaki Ayşe K. yalınayak bir şekilde Porsuk Çayı kenarında plastik atık toplayıp tehlikeli hareketlerde bulundu. Durumundan şüphelenen vatandaşlar olayı emniyet ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen polis ekiplerini görünce Ayşe K., “Ne intiharı kardeşim? Balık tutuyorum burada" diyerek çevredekileri güldürdü.

Emniyet ekiplerinin yardımıyla su kenarından ayrılan 04.00 sıralarından itibaren burada plastik atık ve balık topladığını söyledi. Ayşe K. ayrıca intihar etme gibi bir düşüncesi olmadığını söyledi. Yalınayak olmasının sebebini de su kenarında bulunduğu sırada ayakkabı ve bazı kişisel eşyalarının çalındığını iddia etti.

Resmi açıklama da geldi; Eskişehir'e çok yakın konumda deprem oldu! Resmi açıklama da geldi; Eskişehir'e çok yakın konumda deprem oldu!

Görüşleri sorulan Ayşe K. şu ifadeleri kullandı;

“Porsuk Çayı'na atlamıyordum. Balık tuttum. Bidonları ve şişeleri topladım. 5 dakika diğer tarafa gittiğimde eşyalarımı ve ayakkabılarımı çalmışlar. Ben 5 çocuk annesi ve çocukları için yaşayan bir kadınım. 2 ,3, 7, 10 ve 12 yaşında çocuklarım var. Çocuklarımın bazıları babasında bazıları da yurtta kalıyor. Benim psikolojim sorunum yok. Papatya çayı içtim. Rahatladım ve öyle geldim. Biraz Porsuk Çayı havası alayım dedim.”