Eskişehir’in konuştuğu deve kuşu konusunda yeni gelişmeler var! Eskişehir’in konuştuğu deve kuşu konusunda yeni gelişmeler var!

Geçtiğimiz yıllarda askeri hastaneler kapatılmıştı. Önümüzdeki günlerde askeri hastaneler için bazı adımların atılması bekleniyor. Habertürk’ün haberine göre; Askeri sağlıkla ilgili sistemine neşter vuruluyor. Bu konuda önümüzdeki süreçte önemli adımlar atılacak. Asker hastaneleri ile günlük hasta kabul eden hastanelerin ortak bir yönetimle idare edilmeleri üzerinde çalışılıyor. Daha önce 30’a yakın asker hastanesi bulunurken şimdi tamamı Sağlık Bakanlığı bünyesinde hizmet veriyor.

Askerlik hizmeti için yılda en fazla 15 asteğmen hekim geliyor. Yaşanan sorunların bertaraf edilebilmesi için 5-6 hastanenin Milli Savunma Bakanlığı kontrolüne geçmesi, Sağlık Bakanlığı ve MSB’nin hibrit modelle bu hastaneleri yönetmesi üzerinde çalışılıyor. Marmaris, Gölcük, Eskişehir, Şırnak, Yüksekova ve Diyarbakır illerinde bulunan hastaneler üzerinde duruluyor. Diyarbakır’da halihazırda müstakil hazır binalar bulunuyor. Yani askere hizmet verecek, sirkülasyonu sağlayacak alt yapı var. Buralarda Sağlık Bakanlığı ile birlikte hastaneleri işletmek mümkün.