Eskişehir'de Yahnikapan Mahallesi’nde ikamet eden H.İ. isimli şahsa ait park halindeki kamyonun açık kasasından sondaj makinasına ait 200 metre uzunluğundaki kablonun çalınmasıyla ilgili çalışma başlatıldı.

Eskişehir'de 101 pare top atışı yapıldı! Eskişehir'de 101 pare top atışı yapıldı!

Değeri yaklaşık 22 bin TL olan kabloyu çalan şahısların yakalanması amacıyla başlatılan çalışmalar sonucunda, olayı T.D., E.T. ve E.Y. isimli şüphelilerin gerçekleştirdiği tespit edildi. Ekiplerin çalışmaları sonucunda yakalan ve ifadelerinde suçlarını kabul eden şüphelilerin hakkında işlem başlatıldı. Şüpheli şahısların çaldığı kabloları kent merkezinde bulunan bir hurdacıya satıldığının tespit edilmesi üzerine işletme sahibi V.B. ve çalışanı H.A. da yakalandı.

Gözaltına alınan işletme sahibi ve çalışanı hakkında ‘Suç Eşyasının Satın Alınması’ suçundan işlem yapıldığı öğrenildi. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen ve Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından tutuklama talep edilen şüpheliler, çıkarıldıkları Eskişehir 2. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.