31 Mart 2023 tarihinde Tepebaşı ilçesi Uluönder Mahallesi’nde meydana gelen olayda, 50 yaşındaki Atilla S. ile 2 yıllık eşi Rusya uyruklu 55 yaşındaki Elena Samsanova aralarında tartışma çıkmıştı. Elena Samsanova’nın Rusya’da yaşayan eski eşiyle konuşmasından dolayı çıkan tartışmada Atila S., eşini 8’i ölümcül olmak üzere 14 bıçak darbesiyle öldürmüştü.

Eskişehir 1’inci Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın ilk celsesinde, hakkında ‘Canavarca hisle veya eziyet çektirerek kadın olan eşi kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen tutuklu sanık Atilla S., ifadesinde 'pişmanım' dedi.

İlk kez hakim karşısına çıkan sanık Atila S., eşini öldürdüğünü kabul ederek şunları söyledi:

“Eşimi öldürdüğüm doğrudur. Böyle bir olaydan dolayı çok pişmanım. Böyle olmasını istemezdim. Ben eşimi çok seviyordum. Eşimle 2019'da tanıştık. Tanıştığımızdan beri Elena'nın eski eşi Andrey bana onunla ilgili ‘orada geçici kalıyor, buraya dönecek, ben Elena’yı seviyorum, buraya geri dönecek’ gibi mesajlar atıp rahatsız ediyordu. Ben Elena’ya olay öncesinde boşanma davası açmıştım. Olaydan önce Rusya’ya gidip gelmişti. Eskişehir’e dönünce barıştık. Boşanma davasını çekmemi istedi ve ben de çektim. Olay günü Elena’ya, benim adıma olan bir telefon hattı çıkardık. Akşam eve gidip yemek yedik. Elena bulaşıkları yıkarken ben yatmaya gittim. Elena da geldi. Uyandığımda Elena’nın telefonuna mesaj geldiğini gördüm. Elena’ya telefonu açmasını söyledim. Kilidi açıp telefona bakmadan lavaboya gitti. Mesajda bir iş makinesi fotoğrafı gördüm. Numarayı görüntülü aradığımda Andrey’in, Elena'nın Rusya'daki evinin yatak odasında olduğunu gördüm. Şoke oldum. Andrey bana ‘Elena'yı seviyorum’ dedi. Andrey ile konuşurken Elena lavabodaydı. Telefonu Elena’ya götürdüm. Elena telefonda Andrey'i görünce şaşırdı, kızarmaya başladı. “Özgür bir insanım” dedi ve beni ittirdi. Ben de tokat attım. Sonra Elena mutfaktan bıçak alıp üzerime yürüdü. Engel olmaya çalışırken bıçak elimi kesti. Aramızda boğuşma oldu. Tırnaklarıyla boğazımı çizdi. Boğuşma sırasında bıçak karnına saplandı. Sonrasını hatırlamıyorum. Beni çok tahrik etti. Ağza alınmayacak şeyler söyledi.”

Atilla S.’nin tutukluluk halinin devamına karar verilirken, mahkeme ileri bir tarihe ertelendi.