Bir sokak röportajında konuşan emekli vatandaş şu ifadeleri kullandı;

“Bizi uyutuyorlar ayakta. Niye biliyor musun? Geçen sene her ay üç tane çeyrek altın aldım. Toplam 30 tane çeyrek altın aldım. Geçen gün götürdüm. 20 tanesi sahte çıktı. Aldığım dükkanda bozdurmak istedim sahte diyor. ‘Daha yeni senden aldım şimdi sana geri veriyorum diyorum, abi bunlar sahte diyor. Bir de döveceklerdi beni. Paramla bir de sopa yiyecektim. Çağırın polisi gelsin beni dinlesin dedim, pıt sustular. Polis çağırmadılar. Gittim emniyete. Dedim durum böyle böyle. Amca dükkandan çıktığımız ispatlayamayız.

Ben şu an mağdurum. Benim 57 bin 500 liram gitti. Müslümanız diyerek elhamdülillah camiye yarışıyoruz. Bir Müslüman ülkede böyle bir şey olur mu ya? Din kardeşim bana bunu yapamaz. Hiç mi vicdan yok ya? Hadi 3 tane ittir bana da. 20 tane ne oluyor ya?

Eskişehir'de kuruyemişçi esnafları eski günleri özlüyor! Eskişehir'de kuruyemişçi esnafları eski günleri özlüyor!

Bir haftadır ağlıyorum. Şimdi evde de huzurum bozuldu. Karşıma abdestli namazlı dürüst bir insan çıkarsam evlenmeyi düşünüyordum. Allah razı olsun elimden aldılar. Beni yaktılar Allah da onları yaksın. Allah da onların başını yaksın. Başka bir şey demiyorum.”