Eskişehir'de bugün pazar gidenleri sıradan bir gün beklemiyordu. Zafer Partililer tek tek pazar tezgahlarını dolaşarak bez çanta dağıttılar.

"Sizlere Genel Başkanımız Ümit Özdağ’ın selamını getirdik" diyerek bez çantaları dağıtan Zafer Partisi Eskişehir İl Başkanı Bayram Bingöl konuşmalarında, “Bu torbaları 13 milyon sığınmacı istilacı gittiğinde ağzına kadar doldurabileceğiz. Pazarcılarımızın da halkımızın da yüzü gülecek. Mültecilerle beraber onları da göndereceğiz. Sığınmacılar gittiğinde bu pazar çantaları dolacak, pazarcımızın da, halkımızın da yüzü gülecek inşallah.” dedi.

Bir pazarcı esnafının “Adam yarım kilo ayva istiyor demesi üzerine” Bayram Bingöl de yanıt olarak, “Sığınmacıları gönderip daha refah bir ülke olacağız. İşte o zaman insanlar gelip senden yarım kilo ayva istiyoruz demeyecekler, kilo kilo alacaklar.”

“Gitmezler” diyen bir pazarcıya da yanıt veren İl Başkanı, “Göndereceğiz. Misafirlik bitti. Türk ırkını da bozamayacaklar” dedi.

image-232

Eskişehir'den yola çıkarak deprem bölgesine yardım ulaştırdılar Eskişehir'den yola çıkarak deprem bölgesine yardım ulaştırdılar