Neslihan Demir katıldığı Youtube programında şu ifadeleri kullandı;

Eskişehir'de yurt çalışanına saldırı; Önce küfür sonra yumruk iddiası! Eskişehir'de yurt çalışanına saldırı; Önce küfür sonra yumruk iddiası!

“Sahada gerçekten çok iyi bir Sırbistan vardı. Millilerimiz bu şampiyonluğu çok hak etti. Artık Dünya ve Olimpiyat şampiyonu olmak bizim için bir rüya değil bir hedef haline geldi. Final maçı çok gitti geldi. Heyecan dolu bir maçtı. Maçtan önce favori bizdik. Bu durum beni çok tedirgin ediyordu. Çok şükür kazandık ve rahatım. Kızlar kaç yıldır emek veriyorlardı. Bu sefer şeytanın bacağını kırmayı başardık. Bu yıla kadar defalarca denemiştik. Oyuncular maça çok iyi hazırlanmışlar. Sırp oyuncular uzayan maçta yoruldular ama bizim oyuncularımızda yorgunlar belirtisi yoktu. Teknik ekibi de sporcuları bu şekilde hazırladığı için tebrik etmek lazım. Çok büyük gurur. Keşke final maçında tribünde olabilseydim. 

Şu an dünyanın en iyi pasör çaprazı Melissa Vargas’tır. Bunu daha önce de söylemiştim. Yüksek, güçlü, tekniği iyi, ağır bir sporcu değil, hızlı ve patlayıcı özelliği var. Gerçekten inanılmaz bir voleybolcu. Zehra Güneş ve Eda Erdem Dündar da çok iyi oynadılar. Sırbistan böyle bir şey beklemiyordu. Zehra maçta 0 hata ile oynamış. Ebrar Karakurt ve Hande Baladın da inanılmaz performans sergilediler. Gizem Örge geri döndü ve bizi gururlandırdı. Elif Şahin’in saha içerisinde garip bir cesareti var. Skorboarda bakmadan oynadığını düşünüyorum. Yedek oyuncular çok iyi. Hepsi sahaya girip maçın kaderini değiştirebilecek oyuncular. Bundan sonra voleyboldaki mevcut tüm altın madalyalara talibiz. İnanılmaz bir jenerasyon yakaladık. Bunu iyi değerlendirip tüm altın madalyaları toplamamız gerekiyor."