Sivrihisar ilçesi Memik Mahallesi Bozçakır Mevkii'nde meydana gelen olayda koyun güden 53 yaşındaki Murat Akyatak, geçtiğimiz gün öğlen saat 13.00 sıralarında ayı saldırısına uğradı.

Saldırı esnasında ayıyla boğuşurken köpeklerinin müdahalesiyle kurtulan Akyatak, olay sonrasında ailesini arayarak yardım istedi. Yakınlarının çabasıyla Sivrihisar Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Akyatak, saldırı sonucunda vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanırken, el ve bacak bölgelerine çok sayıda dikiş atıldı.

Yaşadıklarını aktaran Murat Akyatak, duygularını şöyle ifade etti:

“Koyunları çevirdim, ayı direkt üstüme saldırdı. Zaten beni yakaladı, kaçamadım ve kaçmaya fırsat da bırakmadı. Bir anda saldırdı ve sonrasında ayaklarıma daldı. Beni devirdi, ısırdı ve parçalamaya başladı. Sonra ayının arkasından köpekler dalınca beni bıraktı. Köpekler aldılar o ayıyı gittiler. Herhalde hala ağaçların içinde duruyor. Çok büyüktü, yaklaşık 500 kilo vardı. Ben 53 yaşındayım, ilk kez gördüm. Ama bu değişik bir ayı. Kahverengi, kısa burunlu ve kısa kulaklı değişik bir hayvan. Çok cesur, acar ve kiloluydu. Çok mücadele ettim, en sonunda köpekler kurtardı. Köpekler olmasaydı zaten biz yaşamayacaktık. Muhtemelen şu anda öte dünyaya gitmiştik. Sağ bacağımı komple yırttı, her tarafı dikişli.

Aileme telefon açtım, ablamla onlar koyunları almaya geldiler. Komşu köyden de Talip amca var, sağ olsun o yardıma geldi. Bizi arabayla aldı, hastaneye götürdü. Şu anda sol bacağımın ayağının altında diş izi var. Sağ bacak 4 yerden dikişli. Bayağı bir dikiş var. Saymadım ama 25-30 tane olabilir. Hiç görülmeyen bir yerde ayı gördük. Burası orman da değil yani açık bir alan. Ama orada bir çukur olunca kendisini sipere atmış. Zaten beni hedefe almış, farkında değilim. Koyunları çevirince çok yakın olduğumuz için bir anda daldı bana. Aniden kükreyerek geldi. Sonra pençeyi bir vurdu, bizi devirdi. Direkt bana zarar verdi, koyunlarla hiç işi olmadı. Öyle bir şey olsaydı köpekler yine müdahale ederlerdi. Ne koyuna ne de ineğe, direkt bana zarar verdi. Aramızda 6-7 metre vardı. Çukurda pusmuş, hedef beklemiş."