Eskişehirspor'un yetenekli oyuncusu ilk maçında cezalı olacak! Eskişehirspor'un yetenekli oyuncusu ilk maçında cezalı olacak!


Eskişehirspor Kulüp Başkanı Erkan Koca şu açıklamaları yaptı;

“Yoğun bir dönemden geçiyoruz. Eskişehirspor’un yeni sezonda Bölgesel Amatör Lig’de mücadele edecek olması sevenlerini üzüyor. Ne yazık ki kötü bir durum bu.Yeniden profesyonel liglere bir an önce dönebilmek için mücadele veriyoruz, çaba gösteriyoruz. Geçtiğimiz sene sezon sona erdiğinde hemen çalışmaya başladık. Bugün itibariyle takımın yüzde 90'ı hazır. Kamp çalışmaları başladı bugün de ilk etabı sona erdi. Futbolcuların 3 günlük izne çıktılar, dinlenecekler. Çarşamba gününde kamp sürecinin ikinci etabı başlayacak. Teknik heyet ile bir görüşme gerçekleştirdim. Takımdan çok memnunlar. Futbolcuların çok istekli ve özverili bir şekilde çalıştığını söylüyorlar. Futbolcular antrenmanlarda, biz yöneticilerde dışarıda özverili bir şekilde çalışıyoruz. İnşallah yolun sonu şampiyonluk diyoruz Eskişehir kentinin Eskişehirspor ile bir şampiyonluk yaşamaya ihtiyacı var. 

Taraftarlarımız son 5-6 yıldır sadece küme düşmemeye oynayan bir takım izlediler. Gerçekten üzücü ve yıpratıcı bir dönemdi. Şampiyon olmaya odaklandık bunun için çalışıyoruz. Eskişehirspor başarılı sonuçları aldıkça Eskişehir kentinin de Eskişehirspor’a olan ilgisi daha da artacaktır. Yakında hazırlık maçları oynamaya başlayacağız hocamızın da talebi oldukça takviyeler yapılacak. Şu anda genç oyunculara yönelmiş durumdayız, antrenmanlarda denediğimiz futbolcular da var. İlk 11'de 2002 doğumlu en eski tane futbolcular atmamız gerekiyor böyle bir kural geldi. Tam çalışmalarımız da Eskişehir'de olmaya devam edecek ancak hazırlık maçı için şehir dışına çıktığımızda bir gecelik de olsa başka illerde kalabiliriz. Hem Eskişehir'de hem de diğer illerde hazırlık maçları olacaktır.”