Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Eskişehir Şubesi tarafından şu yazılı açıklama yapıldı;

Ayrıldığı erkek tarafından ateşli silahla öldürülen Ayşenur Çolakoğlu için Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak Eskişehir Adliyesi'ndeyiz.

Ayşenur, ayrıldığı Hasan Fakıoğlu tarafından, 2022 yılının Aralık ayında, 4 kez ateş edilerek öldürüldü. Fail, ilk ifadesinde silahın "kaza" sonucu patladığını iddia etmişti. Fakat tanık ifadeleri ve failin çelişkili beyanları bunun bir kadın cinayeti olduğunu ortaya koydu ve fail tutuklandı.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak hey ar açıkladığımız verilere göre 2023 yılının Ağustos ayında 29 kadın cinayeti, 21 şüpheli kadın ölümü gerçekleşti. 29 kadından 21’i birlikte olduğu erkek tarafından, 14’ü ateşli silahlarla öldürüldü. Bireysel silahlanmanın önüne geçmek yerine kolaylaştırılması, kadınların ateşli silahla öldürülmesinin de önünü açıyor.

Eskişehir’de duyanlar duymayanlara haber versin; 2 deve kuşu firar etti! Eskişehir’de duyanlar duymayanlara haber versin; 2 deve kuşu firar etti!

Bizler şüpheli kadın ölümlerini açığa çıkarmak ve kadın cinayetlerini durdurmak için örgütlü mücadelemizi, il il, adliye adliye sürdürmeye devam edeceğiz. İstanbul Sözleşmesi’nden hukuksuzca imza çekenlerin karşısında nasıl durduysak, 6284’e saldıranların da karşısında duracağız.

Bugün Ayşenur için burada olduğumuz gibi bütün kadın davalarında adliye önlerinde olmaya, meydanlarda mücadele etmeye devam edeceğiz. 13 Eylül Çarşamba günü Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Derneğimize hukuksuzca açılan kapatma davasının karar duruşması için İstanbul'da Çağlayan Adliyesi'nde olacağız. Bizleri bastırmaya, korkutmaya çalışanların karşısında "Korkma, Kadın Meclisleri Var" diyoruz. Hiçbir kadın asla yalnız yürümeyecek.