Denizli’de boşanma davası açarak evi terk eden kadının oğlu,yaralandığını söyleyerek konum atıp yardım istedi. Konuma giden kadın ve erkek arkadaşının içerisinde olduğu ticari taksi, baba ve 3 oğlu tarafından av tüfeğiyle kurşunlandı.

Olay, Denizli’nin Çal ilçesine bağlı Denizler Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; Çivril ilçesine bağlı Çıtak Mahallesi’nde yaşayan kadın, bir süredir yaşanan ailevi sorunların ardından eşine boşanma davası açarak, Denizli kent merkezinde erkek arkadaşı ile birlikte yaşamaya başladı. Yaşananları hazmedemeyen baba, üç oğluyla birlikte evi terk eden eşine akıl almaz bir tuzak hazırladı. Edinilen bilgiye göre, oğullarından birisi annesini telefonla arayarak kavgaya karıştığını ve bu esnada ağır şekilde yaralandığını iddia ederek, belirttiği konumdan gelip kendisini almasını istedi. Erkek arkadaşı ile birlikte ticari taksi tutan kadın, kendisinden yardım talep eden oğlunun Çal ilçesinde belirttiği konuma doğru yola çıktı. Anne ve erkek arkadaşının içerisinde olduğu ticari taksi, belirtilen Denizli - Uşak karayolu Denizler Kavşağı mevkiine gelip yol kenarında yatan oğlu görünce yavaşladı. Taksinin yavaşlamasını fırsat bilen baba ve oğulları bir anda ortaya çıkarak av tüfekleriyle taksiye ateş etmeye başladı. Çok sayıda kurşunun hedefi olan taksinin sürücüsü, hiç durmadan dönüş yaparak en yakın konumda bulunan Kaklık Jandarma Karakoluna sığındı. Silahlı pusuda yaralanan kadın ve erkek arkadaşı, yapılan ilk müdahalelerinin ardından ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. 

Olayla ilgili olarak gözaltına alınan baba  ve 3 oğullarının ifade işlemlerinin ardından tutuklanma talebiyle adli makamlara sevk edildi.“Kasten ve tasarlayarak öldürmeye teşebbüs” suçlamasıyla hakim karşısında çıkan baba ve 2 oğlu tutuklanırken; ailenin diğer oğlu ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi.