Özel, erken seçim için Meclis'te 360 oy gerektiğini vurgulayarak, "AKP'nin evet demesi şart; aksi halde erken seçim teknik olarak mümkün değil. Ancak halkın talebi doğrultusunda erken seçim kaçınılmaz olabilir" dedi.

Özel, gelecek yıl için erken seçim talebini gündeme getirebileceklerini belirterek, "Şartlar böyle devam ederse ve ittifak ortağı talepleri göz ardı ederse, önümüzdeki yıl bugünlerde erken seçim talebini dile getirebiliriz. Bu durumda kendisine kaçamayacağı bir teklif sunarız. Eğer kaçarsa millet neden kaçtığını görecektir" diye konuştu.

Ekonomik konularda da görüşlerini açıklayan Özel, asgari ücretin 25 bin lira olması gerektiğini savundu ve çiftçilere verilen desteklerin GSMH'nin yüzde 1'ine çıkarılması gerektiğini önerdi. Ayrıca, Türkiye'nin vergi sisteminin yeniden düzenlenmesi gerektiğini ve dolaylı vergilerin azaltılması gerektiğini dile getirdi.

Suriye ile ilgili olarak da Özel, Türkiye ile Suriye arasındaki diyalog kanallarının açılması için gerektiğinde Esad'la görüşebileceğini ifade etti ve bu konuda çalışmalarının olduğunu belirtti.

Eskişehirli öğrenci Elif Zeren Eşsiz'den çifte başarı Eskişehirli öğrenci Elif Zeren Eşsiz'den çifte başarı

Özel'in programda yaptığı açıklamalar, siyasi ve ekonomik gündemde önemli tartışma konuları olmaya devam ediyor.