Sözlerime başlarken depremde hayatını kaybeden 48 bin 448 vatandaşımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum. Rabbim ülkemizi ve milletimizi her türlü afetten, kazadan, beladan muhafaza etsin.

Öncelikle rabbime hamd ediyorum, Eskişehirimize İl başkanı olarak hizmet etme imkânını tekrar bahşetti.

Şahsımı bir kez daha il başkanlığı görevine layık gördüğü için Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum. Mazlumlara sırdaş, gariplere yoldaş olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, teşkilatımızın her kademesinde yol arkadaşlığı yapmak benim için büyük bir onurdur.

İl başkanı olarak yaptığım en son konuşmada tüm teşkilat mensuplarımıza şöyle seslenmiştim: Küskünlük ve kırgınlık bizim dava kültürümüzde kendisine asla yer bulmadı, bulmayacak. Bizler, 'Olanda hayır vardır' düsturuna inanırız. Bizim siyasetimiz makama bağlı değil davaya bağlı bir siyasettir." Hamdolsun rabbim söylediklerimizle çelişen işler yaptırmadı.

AK Parti’de görev yapan tüm başkanlar ve teşkilat üyeleri bu millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya gelmiştir. Tüm dava arkadaşlarım teşkilatımızın her kademesinde aynı heyecanla ve samimiyetle çalışmaktadır. Biz her daim ayakta kalmamızı ve şahlanışa geçmemizi buna bağlıyoruz.

Bizim aramıza fitne tohumları saçmaya çalışanlar boşuna uğraşıyorlar. AK partiye gönül vermiş teşkilat üyelerimiz arasında AK dava için hizmette ve hayırda yarış vardır. Hangi kademede olursa olsun samimiyetle ve gayretle çalışmak vardır. 

AK Parti bir millet aşkı hikayesidir. AK Parti kurulduğundan bu yana teşkilatın her kademesinde omuz omuza çalıştığımız tüm kardeşlerimle bu duyguları defalarca yaşadık. Bu vesileyle kurulduğundan bu yana Eskişehir AK Parti teşkilatlarında görev yapmış eski il başkanlarımıza, milletvekillerimize, mahalle başkanlarına, ilçe başkanlarına ve yönetim kurullarına, kadın ve gençlik kolları başkan ve yönetim kurullarına, belediye başkanlarına ve belediye meclis üyelerine ve tüm teşkilat üyelerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Gün, el ele verme, gönül gönüle verme zamanıdır.

Fesih Bingöl: "Eskişehir'de 5 bin 500 binanın acilen yıkılması lazım" Fesih Bingöl: "Eskişehir'de 5 bin 500 binanın acilen yıkılması lazım"

Küresel siyaset ve ekonomi düzeninin derinden sarsıldığı bir dönemden geçiyoruz. Hamd olsun bu kritik süreçte ülkemizi her alanda daha ileri götürmek isteyen “iman varsa imkân vardır” diyen bir liderimiz var.  Bazıları “battık, bittik, yıkıldık, öldük” diye kendi ülkelerini kötüleme yarışına giriştiler. Bunlar kendi ülkelerinin felaketinden iktidar devşirme hevesinde olan, kifayetsiz muhterislerdir.

2023 Cumhur İttifakı’nın zafer yılı olacak inşallah. 2023 hedeflerimizle bütünleşen bu seçim dönemini, milletimizin geleceği için yeni bir fırsata dönüştürmenin peşindeyiz. Türkiye yüzyılı vizyonumuzla ülkemizi dünyanın en güçlü devletleri seviyesine çıkarmayı hedefliyoruz.

Cumhurbaşkanımızın gösterdiği vizyon doğrultusunda var gücümüzle çalışacağız. Bir masa etrafında toplanıp-toplanıp dağılanlar, bu ülkeye kaos, pazarlık ve kargaşa vaad ediyorlar.  Her günü eser ve hizmet siyasetiyle geçen AK Parti, ülkemizi ve şehrimizi yeni yatırımlarla, yeni politikalarla, yeni projelerle büyütmek için gece-gündüz aşkla, şevkle çalışmaya devam edecektir. Allah yar ve yardımcımız olsun.