Odunpazarı Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Murat Özcan şu ifadeleri kullandı;

“Son 3-4 yılda dünyadaki hammadde fiyatları oldukça arttı. Eskişehir’de inşaat alanlarının sıkıştığı alanları hepimiz biliyoruz. Ihlamurkent, Vadişehir ve Kızılyer’de yapılan inşaat popülasyonları var. Bu mahallelerde imar izinleri var. Gelinen noktada yüzde 50’den aşağı inşaat yapma payı kalmamıştır. Yani 10 daire yapıyorsanız bunun 5 tanesini arsa sahibi istiyor demektir. Bunlar anormal rakamlardır. Bir inşaatı düşünürken işçilik ve malzeme giderlerinin yanı sıra çok ciddi de arsa gideri oluyor. İnşaat maliyetlerini düşürecek imar çalışmaları belediyelerce yapılmalı. Belediyelerin bu çalışmaları yapmak zorunluluğu da vardır. Maalesef Odunpazarı Belediyesi sınıfta kalmıştır. CHP bu belediyeyi aldığı günden beri bu tarz çalışmalara rastlamıyoruz. Biz Kent Park Konakları, Ihlamurkent, Vadişehir, Karapınar Gecekondu önleme bölgesi etap 1’i yapmamış olsaydık bugünkü sıkıntıların derecesini sizler düşünün. 

Örsan Öymen: "Eskişehir’i nasıl kazanacağız biri bana çıkıp anlatsın" Örsan Öymen: "Eskişehir’i nasıl kazanacağız biri bana çıkıp anlatsın"

TOKİ Eskişehir’de sosyal konutlar yapıyor. Odunpazarı Belediyesinin engellemelerine rağmen yapıyor. 5 bin 500 konutu 3 bin 109 konuta düşürmenizin onurunu yaşayabilirsiniz. İnşaatlarımız tamamlanmak üzere. Allah nasip ederse önümüzdeki günlerde 3 bin 109 konut yapılacak ve vatandaşlarımız ev sahibi olacak. CHP’li olan veya olmayan tüm ilçelerde TOKİ inşaatlarına devam ediyor ve en kısa sürede tamamlanacak. Dün biz nasıl yaptıysak yarın biz yine yapmaya devam edeceğiz.”

250 hektardan fazla alanda sosyal konut yapmak için TOKİ'nin başladığı girişim Odunpazarı Belediye tarafından mahkemeye taşınarak engellenmişti. Mamuca'daki sosyal konut alanı belediyenin girişimleri sonucu 250 hektardan 150 hektara düşmüştü.