Cesur sosyal medya paylaşımları ve ilginç açıklamalarıyla sık sık gündem olan Tuğba Ekinci, bugün "Müge ile Gülşen'le 2.Sayfa" programının konuğu oldu.

Canlı yayındaki açıklamalarıyla tepki çeken Tuğba Ekinci'nin "Kadın kuyruk sallamazsa erkek bir şey yapmaz" sözleri sosyal medyanın gündemine oturdu.

Genç kızların giyim tarzını hedef alan Ekinci, "Genç kızlara sesleniyorum, toplu taşıma araçlarında kıyafetlerinize dikkat edin. Kadın kuyruk sallamazsa erkek bir şey yapmaz. Erkekler kadınlardan daha namuslu. Kadınlar nerede, nasıl giyineceklerini bilmedikleri için başlarına böyle şeyler geliyor. Kadınlar benim duruşumu örnek alsalar ne dayak yerler ne de başlarına bir şey gelir" ifadelerini kullandı.

"Genç kızlarımızı korumak kollamak için konuşuyoruz" diyen Ekinci, "Kadın kuyruk sallamazsa erkek bir şey yapmaz" açıklamasıyla da tepki çekti.

Tuğba Ekinci'nin bu açıklamalarına dayanamayan İletişim Uzmanı Yelda Kırçuval ise canlı yayına bağlanıp "Hiçbir kadın kıyafetinden dolayı ne şiddeti ne de tacizi hak etmiyor" açıklamasında bulundu.

Canlı yayında Müge ve Gülşen ile de ters düşen Ekinci açıklamalarının devamında "Erkekler kadınlardan daha namuslu" dedi.

Ekinci canlı yayının devamında "Erkek her zaman kadından üstündür. Dayak yemek istemeyen kadın yer mi? Çileden çıktığını anladığı an ya susar ya dayak atar. Dayak atamayacağını atamıyorsa susar" ifadelerini kullandı.