Adana’da sokaklarda müzisyenlik yaparak geçimini sağlayan bedensel engelli Muhammet Karakuşoğlu ile ev sahibi arasında kira nedeniyle anlaşmazlık yaşadı. 41 yaşında ve ailesinden ayrı yaşayan Muhammet Karakuşoğlu ev sahibine devletten aldığı engelli maaşıyla geçindiğini ve 4 bin 500 liralık kirayı ödeyemeyeceğini söyledi.

Bunun üzerine kilidini değiştiren ev sahibi iddiaya göre yine evin kilidini değiştirdi, ayrıca evdeki 2 kanepeyi sokağa attı. Bunun üzerine polise giden engelli adam, ev sahibi ile aralarında kontrat olmadığı için bir çözüm bulamadı ve geceyi sokakta geçirmek zorunda kaldı.

Ev sahibiyle uzun süredir sorun yaşadığını söyleyen Muhammet Karakuşoğlu ev sahibi tarafından elektriğinin de kesildiğini öne sürerek şu ifadeleri kullandı; 

İzmir Adliyesi karşısında silahlı çatışma; Ölü ve yaralılar var! İzmir Adliyesi karşısında silahlı çatışma; Ölü ve yaralılar var!

“Bu eve yıkım kararı geldi. O nedenle elektrik faturası bana gelmiyor. Ben o nedenle elektriği ödeyemiyorum. Fakat su faturasını ödüyorum. Ayrıca her ayın 10’unda kirasını ödüyorum. Devletin bana vermiş olduğu engelli maaşıyla geçiniyorum. Ayrıca sokakta müzik yapıyorum. 2 defa ev sahibi anahtarı değiştirdi. En son geçtiğimiz gün de gelip anahtarı değiştirmiş. Aramızda kontrat yok. Şu anda bin 650 TL ödüyorum. Benden 4 bin 500 lira istiyor. 2 kanepemi dışarı atmış, buzdolabı, çamaşır makinesi ve diğer eşyalarım evin içerisinde kaldı. Onları da rehin tuttuğunu söylüyor. Menenjit hastalığı nedeniyle ayakta duramıyorum. Çaresiz kaldım.”