Mehmet Akbal, İki Eylül Caddesi’nde araçlarına mal indir bindir yaparken sorun yaşadıklarını söyledi. Bölgedeki yolların çok dar olduğunu ifade eden Akbal, “Günlük servislerimizi yapabilmemiz için aracımız günde en az 20 defa buraya geliyor. Mal götürüyorlar, indir bindir yapıyorlar. Bu sırada aracı yola bırakırsak trafiği kapatıyoruz, sıkıntı oluyor. O yüzden 5-10 dakika gibi geçici sürelerle kaldırıma çıkıyoruz, o da sorun oluyor. Belediyemiz de son günlerde bu duruma aşırı derecede hassasiyet gösteriyor. Sürekli bize ceza yazıyor.

Eskişehir Ticaret Odası o işletme hakkında suç duyurusunda bulunacak! Eskişehir Ticaret Odası o işletme hakkında suç duyurusunda bulunacak!

Ben bir tane cep yapılmasını istiyorum. Defalarca gittim, muhatap bulamıyorum. Kimse ilgilenmiyor. Son gelen zabıta arkadaşlara derdimi söylediğimde benimle dalga geçtiler. Zabıta, ‘Kazma kürek getirelim. Senin için buraya cep yapalım' diye alay etti. Sabah 09.00’da ve 10.30’da ayrı ayrı fotoğraf çekmişle. Aracımın 1 buçuk saattir aynı yerde olduğunu söylüyorlar. Öyle bir şey yok. Zaten aracın 1 buçuk saat burada duracak zamanı yok. 09.00’da fotoğraf çekmiştir, sonra gelmiştir ve yine burada görmüştür. Ama araç sürekli ring halinde. Böyle giderse muhtemelen anahtarı teslim edeceğim” dedi.

Öte yandan tramvay yolunun kenarına yapılan banketin kendilerine zorluk çıkardığını belirten fırıncı esnafı Mehmet Akbal, konuşmasına şöyle devam etti:

“Başka hiçbir yerde bu şekilde banket yok. Ayrıca diğer esnaflar da indi bindi yapıyor. Şu taşlar olmasa tren olmadığında araçlar rahatlıkla gidip gelir. Bu mühendislik işi ama bizim burada bir yanlışlık olduğundan eminim, bir sıkıntı var. Belediyemiz bana kabahatler kanununa göre kaldırım işgalinden ceza kesildiğini söylüyor. Peki bu kaldırımları sadece ben mi işgal ediyorum? Sizce sadece ben mi böyle yapıyorum?"