Eskişehir Büyükşehir Belediyesi meclis üyeleri dün toplam 44 maddeyi görüştü ve meclisten geçirdi. Bazı maddeler oy birliği bazı maddeler de CHP’li meclis üyelerinin oy çokluğu ile meclisten geçti. 

Zafer Partisi Eskişehir Büyükşehir Belediyesi adayını o tarihte açıklayacak! Zafer Partisi Eskişehir Büyükşehir Belediyesi adayını o tarihte açıklayacak!

44 madde içerisinde bir madde ise oldukça dikkat çekici bir madde bulunuyordu. Söz konusu maddeye göre Hoşnudiye mahallesi üzerinde bulunan ve mülkiyeti Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne ait bir arazinin satış yetkisi Yılmaz Büyükerşen’e verildi. Arazi üzerinde bir otel ve lüks bir kafeterya bulunuyor. Şehrin en işlek AVM’sinin yanında bulunan bu arazi ile Eskişehir Büyükşehir Belediyesi çok iyi bir geliri kasasına koymayı hedefliyor. AK Partili meclis üyeleri de bu arazinin satılmasına karşı çıktılar ancak yetki oy çokluğu ile Yılmaz Büyükerşen’e verildi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin önümüzdeki aylarda ihale yolu araziyi satması bekleniyor. Arazi üzerindeki işletmelerin akıbeti ise ihale sonrası belli olacak.